fbpx

Rekonstrukce před prodejem nemovitosti: Skvělá příležitost, nebo zbytečná investice?

S prodejem nemovitosti se pojí mnoho otázek. Jednou z těch závažnějších je pak rozhodnutí, zda před vypuštěním domu či bytu na trh objekt rekonstruovat.

Léta užívání, výchova dětí i společnost domácích mazlíčků se na nemovitosti podepíší, nemluvě o nejrůznějších živelních pohromách a nehodách. Do jaké míry se ale rekonstrukce opravdu vyplatí?

Ctěte vkus budoucího majitele

Zapomeňte na mýty o tom, že správně provedená rekonstrukce dokáže cenu nemovitosti několikanásobně zvednout. V tom nejlepším případě se prodejní cena navýší o náklady za rekonstrukci, žádné kladné body pro vás to ale neznamená.

80 % potenciálních kupců totiž preferuje nižší cenu s tím, že si nový byt nebo dům přizpůsobí svému obrazu. Nákladná rekonstrukce se na ceně a interiéru nemovitosti může podepsat takovým způsobem, že se objekt stane v podstatě neprodejným.

Utáhněte kohoutky, ukliďte pokoje

Většina realitních expertů se shoduje, že pokud investice do úpravy nemovitosti přesáhne více než několik desítek tisíc korun, jde o nevratný výdaj.

Důležité je opravit a uvést v chod především estetickou a provozní stránku interiéru. Není od věci opravit kapající kohoutky, pořídit chybějící dveře. Naopak nahrazení umakartového jádra zděnou variantou je zbytečná investice.

Využijte home staging a virtuální foto staging

Skvělou službu vám naopak prokáže home staging, tedy úprava interiéru pod dohledem zkušeného designéra. Dobře provedený home staging zvedne cenu nemovitosti až o 20 %, nezabere přitom více než dva dny.

Součástí služby je výmalba pokojů, přeskládání nábytku, pořízení profesionálních fotografií. Vše tak, aby se potenciální zájemce nemovitosti „zamiloval“ na první pohled.

Home staging u nás nabízí několik společností, připravte se ale na delší čekání a výdaje v rozsahu několika desítek tisíc korun.

Foto staging je nadstavba home stagingu. Jedná se o virtuální naaranžování interiéru či exteriéru nemovitosti. 

Nebo využijte mých služeb –  home staging i foto staging máte zdarma. 

Napište mi ještě dnes a navyšte cenu svého domu či bytu o stovky tisíc korun!